quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 37+ )
Otras preguntas
World War II can be considered a “total” war because it involved multinational combat across the world, it sparked massive production and industrialization effo
3. A prop for the theater club’s play is constructed as a cone topped with a half-sphere. What is the volume of the prop? Round your answer to the nearest tenth
Eleanor Roosevelt what did she do to be famous???
______ Was once widely used in the united states as a gasoline additive
Shannon buys strawberry gum in packs of 6 pieces and blueberry gum in packs of 5 pieces. If Shannon wants to buy the same amount of each type of gum, what is th
If a diversified firm had three businesses and these companies shared a common marketing and service operation, as well as common technology and development, th
What is the radius for 8 feet
which option is an accurate summary of the section "African-American hope for a better life in the north?
what impact did the surburbs have on american society
The process in law-governed societies in which laws are known and understood and there is an ability to appeal to higher authorities to ensure that the laws are