lynnleslie91
lynnleslie91
02-04-2021
Mathematics
contestada
Please help this is due at 3
Respuesta :
applegatefaeth
applegatefaeth
02-04-2021
Answer:
22, 44, D
Step-by-step explanation:
It's a special right triangle
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
(PLS HELP 100POINTS)The solid line is the parent function, f(x). Which of the following dotted line graphs shows the translation f(x) = f(x – 1)?
Interior and exterior angles
Please help. Im so lost.
The tempatire was -13°f and then rose 9°f
Kylie was out at a restaurant for dinner when the bill came. She wanted to leave a tip of 32%. What number should she multiply the cost of the meal by to find t
Factorize a² +4α=21.
What is 5/6 + 3/4?A. 8/12B. 8/10C. 1 9/12D. 1 7/12
"What number is equivalent to 1.3? 1.03 13.0 0.13 1.30"
Record a long-term investment on 1/13/20 to E-Trade (a new vendor), check: 324, amount: $5,700, category: Investments.