Wolfie679
Wolfie679
02-02-2017
Mathematics
contestada
plzzzz help asap lost ten u gain it asap
Respuesta :
crazykid1
crazykid1
02-02-2017
1.35/ 12 = 0,112 So the unit cost will be 0,112 Check the answer 0,112 *12 = 1.35
Answer Link
xphenomx
xphenomx
02-02-2017
The answer is A. $0.11 because you have divide 1.35 by 12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
Which nation was able to achieve independence from Turkish rule with assistance from Britain, France, and Russia (their actions clearly against the principles
Find the area of the rhombus. A: 90 m^2 B: 45 m^2 C: 243 m^2 D: 486 m^2
Indicate the equation of the line through (2, -4) and having slope of 3/5.
in lyric poetry, a(n) _______ speaker expresses thoughts and emotions
Three forces of magnitudes f1=4.0n, f2=6.0n, and f3=8.0n are applied to a block of mass m=2.0kg, initially at rest, at angles shown on the diagram. (figure 1) i
Why did the Allies agree to focus on Europe before Asia during World War II
Psychologist david buss's international research questionnaire found that the element of ______ ranks first among marriage criteria across countries and across
What does the image most likely reveal about the people’s attitude toward their leader? A) They were captivated by Chairman Mao’s cult of personality. B) They
PLEASE HELP NEED TO KNOW IF IM CORRECT! WILL REWARD BRAINLIEST ANSWER!
Evan is making a rectangular flag in our class. He has created the main part of the flag, which measures 20 inches wide by 12 inches tall. He has exactly 228 in