cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
Find the distance between the points. (0, 4) and (3, 0)
Revenues are recognized when ______, even when the cash is collected in a different accounting period than the obligation to the customer has been performed.
What is a progressive?
What type of figurative language does The Road Not Taken incorporate in phrases such as "yellow wood" and "trodden with black"? A. hyperbole B.personification C
When problem behaviors occur in a predictable chain, BCBAs may target only the _____________ behavior in the chain in order to shape the behavior.
Dream shopping... or nightmare? So, I had this dream that I could buy anything, as long as I figured out the exact amount I owed. The trick was that I could not
Okay I really need someone help rn this is for my geometry test!!! Please take time
Draw and label all three side lengths and angle measures of a right triangle that has a 40° angle and a hypotenuse 10 cm long. Explain how you calculated each m
What type of tissue makes up the epidermis of the skin?.
In a republic, leaders are elected by citizens. False True