TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
Derrick has a total of 9 nickels and quarters in his pocket. The total amount of money he has in coins is $1.45. How many nickels and how many quarters does De
Write this number in standard notation ninety-one thousand two hundred and fifteenth thousands
please help on this one?
Help ASAP please, I need true answers fr
What is the 7th term in the sequence? an=30−4n Enter your answer in the box
WILL GIVE BRAINLIEST ANSWER ASAP PLEASE HURRY A geometric sequence is represented by an=a1r^n-1. What is the fifth term of a geometric sequence where a1=4,096 a
A 500.-kilogram roller coaster starts from rest at the top of an 80.0-meter hill. What is its potential enegy halfway down the hill?
Which group has a risk for HIV infection
Six consecutive numbers starting from 33 are multiplied. Which of these digits will be in the ONES' place in the resulting number?
Jack’s and Mo’s orchard had a harvest of 450 lb and 1,215 lb of oranges respectively. If jack had 6 orange trees and Mo had 15 orange trees, whose orchard acqui