Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
Which is the missing number: 9876, 6447, 2527, x?
The act of giving government jobs to supporters of the party that wins an election is called _____. the two-party system the era of divided government the spoil
Jim has found that he must consume 2200 cal day to reach his health goals but he doesn’t want to give up his afternoon snack pretzels unfortunately he has tends
According to Newton’s law of universal gravitation, which statement is true? Lighter objects experience a higher acceleration than heavier objects. A) Falling
Please help! 30 points! I need help with Algebra 1!!A bucket of paint has spilled on a tile floor. The paint flow can be expressed with the function p(t) = 5t,
Which of these is the BEST example of debt? A) A person buys a new car. B) A person pays interest on a mortgage. C) A person deposits a paycheck into a saving
Which of the following express characteristics of realism Choose all that apply. 1.)interest in the supernatural 2.)Interest in everyday life 3.)Focus on so
Write the equation of a line that is perpendicular to the given line and that passes through the given point. y= 2/3x + 9; (–6, 5)
Please help with my algebra homework and explain if you can
Is the relationship shown by the data linear? if so, model the data with an equation. x y 1 –4 7 –7 13 –10 19 –13 the relationship is linear; y + 4 = (x – 1). t